Hakkımızda

HAKS Avukatlık Arabuluculuk Danışmanlık Bürosu’nun temelleri 1986 yılında atılmıştır. HAKS Avukatlık Arabuluculuk Danışmanlık Bürosu, 35 yılı aşan hukuki bilgi birikimleri ve mesleki deneyimleri ışığında, yenilikçi ve dinamik ekibiyle mesleki ve etik değerlere saygılı, hukukun üstünlüğü ilkesi çerçevesinde, hukuka ve hakkaniyete uygun şekilde müvekkillerinin haklarını en iyi şekilde gözeten, hukukun her alanında uzmanlaşmayı amaç edinen bir anlayışla hizmet vermektedir.

HAKS Avukatlık Arabuluculuk Danışmanlık Bürosu, adli ve idari yargının tüm aşamalarında (ilk derece, istinaf, temyiz) hukuki yardım hizmeti vermekte aynı zamanda iç hukuk yollarının tüketilmesi sonucu oluştuğu iddia edilen hak ihlalleri nedeniyle T.C. Anayasa Mahkemesi ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi nezdindeki bireysel başvuru dosyalarını da takip etmektedir.

HAKS Avukatlık Arabuluculuk Danışmanlık Bürosu kamu kurumları nezdinde uğranılan hak ihlalleri nedeniyle T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık), Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu T.C. Kamu Görevlileri Etik Kurulu nezdinde de başvurularda bulunarak müvekkillerinin haklarını aramakta ve korumaktadır.

HAKS Avukatlık Arabuluculuk Danışmanlık Bürosu, tarafların aralarındaki hukuki uyuşmazlıkların alternatif çözüm yollarıyla ve daha barışçıl yöntemlerle çözümlenebilmesi için 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu kapsamında  ihtiyari ve zorunlu arabuluculuk hizmetleri de vermektedir.

HAKS Avukatlık Arabuluculuk Danışmanlık Bürosu, gerçek ve tüzel kişilerin hukuki konulardaki soru ve sorunlarıyla ilgili olarak sözlü, yazılı, yüz yüze, telefon, e-mail gibi iletişim kanalları vasıtasıyla verdiği danışmanlık hizmetlerinin yanında sözleşme, protokol, yönerge gibi hukuki belgeleri de hazırlamaktadır.

Hukukun üstünlüğü ilkesi çerçevesinde hak, hukuk, hakikat, hakkaniyet odaklı bir adalet anlayışının hâkim olduğu toplumlar şüphesiz esenlik ve zenginlik içinde yaşarlar. HAKS Avukatlık Arabuluculuk Danışmanlık Bürosu olarak hedefimiz verdiğimiz hizmetler vasıtasıyla böyle bir toplumun oluşmasına en üst düzeyde katkı sağlayabilmektir.

Ekibimiz

Avukat

Alperen Dursun

Samsun Barosu 2834

alperen@haksavukatlik.com

Avukat & Arabulucu

Kerami Gürbüz

Samsun Barosu 702

kerami@haksavukatlik.com

Avukat

Seda İstanbullu

Samsun Barosu 2833

seda@haksavukatlik.com

Başa dön tuşu